Manapság már azt a világot éljük, amit minden bizonnyal elképzelni sem tudnánk internet nélkül. Szinte a részünké vált az, hogy napi szinten többször is felmegyünk a világhálóra, és ott nézzük meg, hogy mi történ a világban, valamint mi a helyzet az ismerőseinkkel. Nagyon kell azonban vigyázni, és nem bedőlni mindennek, amit a neten találunk, hiszen akár csak a való életben, itt is könnyen bele lehet futni átverésbe, és kamu oldalakba. Éppen ezért fontos, hogy ne csak mi tudjunk arról, hogy nem szabad elhinni mindent, amit az interneten találunk, hanem adjuk át az információt az idősebb családtagjainknak, és gyermekeinknek is!
Egyre több kamu oldalt találni a neten. Az ilyen ál híreket terjesztő oldaluknak nem csak a felhasználók megtévesztése a célja, de a minél nagyobb kamu hír megosztásával a látogatottságuk növelését is szeretnék elérni. Gyakran megfigyelhető ezeknél az oldalaknál, hogy nem egyből arra a cikkre irányítanak, amire a cím alapján kíváncsiak lennénk, hanem kérnek még néhány kattintást, esetleg csak akkor engedi megtekinteni az írást, ha egyből meg is osztjuk azt az ismerőseinkkel. Amennyiben ilyennel találkozunk, biztosak lehetünk abban, hogy egy kamu oldalról van szó, aminek egy szavát sem szabad elhinni, megosztanunk barátainkkal meg végképp butaság lehet!
A kamu oldalak a neten mindet megtesznek azért, hogy akármilyen fals dolgokat is osztanak meg, a látogatottságuk ne csak megmaradjon, de növekedjen is, így olykor- olykor azért előfordul, hogy valós híreket is közölnek annak érekében, hogy ne tűnjenek valóban teljesen hiteltelennek. Amikor kamu oldalakról van szó, feltétlen meg kell említeni azokat a Facebook oldalakt is, amelyek folyamatosan nyereményjátékra hívják az embert. Gondoljunk csak bele olyankor, mikor ilyet látunk, valóban lehetséges lenne, hogy egy házat, vagy egy méregdrága autót kisorsolnának, csupán egy megosztásért? Amennyiben kételkedünk az ilyen közösségi oldalakban, mindig nézzük meg, hogy közöltek e már valaha olyan bejegyzést, vagy képet, amin valaki tényleg megnyerte az adott tárgyat. Nem fogunk ilyet találni!
Amikor belefutunk egy kamunak tűnő oldalba, szánjunk arra pár percet, hogy utána nézünk a hitelességének. Gyorsan, és egyszerűen rá lehet keresni, hogy más, hiteles forrás is megosztotta-e már az adott hírt. Ha nem vagyunk biztosak, akkor semmiképp se osszuk meg ismerőseinkkel, hiszen ezzel csak a butaság, és hazugság terjedését támogatjuk. Akit egy kicsit is érdekel ez a téma, az könnyen megtudhatja, hogy elszabad- e hinni egy hírt, vagy sem, hiszen a világhálón már többen összegyűjtötték egy listába azokat az oldalakat, amelyek teljesen megbízhatatlanok. Mielőtt bedőlnénk mi is, és az átvertek táborát erősítenénk, legyünk mindig egy kicsit gyanakvók az olyan történetek, hírek láttán, aminél már a címben is sántít valami!