Otthonunk berendezésénél arra törekszünk, hogy megteremtsünk egy nyugodt szigetet, egy oázist, ahová elvonulhatunk, ahol kiszakadhatunk a mindennapok rohanásából, ami energiával tölt fel bennünket.
A nagy odafigyeléssel, harmonikusan kialakított otthoni környezet nyugalmat áraszt, segíti feltöltődésünket, megtestesíti mindazt, amire egy túlhajszolt ember vágyik, amikor a saját négy fala közt pihen. Ideális, ha az otthonunkban exkluzív ülőgarnitúrák, kényelmes étkező fotelek és pihe-puha ágyak kényeztetnek bennünket és segítik a tökéletes ellazulást.
Mitől exkluzív egy ülőgarnitúra?
Egy exkluzív ülőgarnitúra több, mint kényelmes ülőfelület és lehengerlő stílus. Egy exkluzív ülőgarnitúra a nappalinkban olyan design tárgy, amelyik visszatükrözi tulajdonosa életstílusát, az igényei szerint készült el, a kívánt méretben, színben, intelligens funkciókkal. Egy exkluzív ülőgarnitúra nem csak első ránézésre tetszik, hanem beleszeretünk, hisz minden tökéletes rajta. Nem csak kívülről mutat jól, hanem a szerkezeti felépítése is minőségi.
Honnan tudhatjuk, hogy minőségi és tartós?
A bútorüzleteket járva sok helyen találkozunk első ránézésre mutatós, exkluzívnak látszó ülőgarnitúrákkal, de kicsit jobban megvizsgálva rájövünk, hogy a legtöbb csak olcsó utánzat, és nem érdemes megvásárolnunk. A tesztelés első lépéseként szagoljuk meg az ülőgarnitúrát, tudom ez furán hangzik, de kulcsfontosságú. Ha vegyszer illatot érzünk, akkor azonnal felejtsük el a modellt, mert valószínűleg a gyártás során olyan ragasztót használtak, ami egészségünkre is veszélyes lehet. Nézzük meg az ülőgarnitúra élein végigfutó varrásokat, egyenesek vagy girbegurbák; fusson végig a szemünk a háttámla felső síkján, vajon egyvonalban van-e; kukucskáljunk be a kanapé alá és nézzük meg rejtett részeket. Egyértelműen látjuk majd, hogy a vázszerkezet, a kidolgozás mennyire precíz és minőségi. Ezután üljünk bele az ülőgarnitúrába, mocorogjunk rajta, huppanjunk bele egy kicsit magasabbról, ha nyekergő hangot hallunk akkor valószínűleg a vázszerkezet stabilitásával is gond van, így keresgéljünk tovább.
Merjünk kérdezni!
Ahhoz, hogy információhoz jussunk és el tudjuk dönteni, hogy érdemes-e exkluzív ülőgarnitúrát vásárolnunk, megéri-e egyáltalán az árát, kérjünk részletes tájékoztatást a bútorboltban dolgozó értékesítő kollégától. Térjünk ki minden apró részletre. Informálódjunk a vázszerkezethez felhasznált alapanyagokról, az ülőfelület alatti alátámasztásról (rugós, hevederes), az ülőfelületbe és a háttámlákba épített habok, sűrűségéről, keménységéről és típusáról.
A minőségi, exkluzív ülőgarnitúra fém, vagy keményfa vázszerkezettel készül és puhafát csak a kisebb, tartó funkció nélküli részeknél használnak benne. Az ülőfelületek alatti alátámasztás soha nem egy egyszerű farostlemez, vagy rétegelt lemez, hanem acél hullámrugó, ritkább esetben heveder. A habok térfogatsúlya pedig minimum 35 kg/m3, vagy ennél nagyobb.
Gondosan válasszuk ki a külső borítást, a bútorszövet minősége legyen az egyik legfontosabb szempont. Fontos a magas kopásállósági mutató, de ezen felül a könnyű tisztíthatóság, a fénnyel, mechanikai sérülésekkel szembeni ellenállóság is döntő szempont lehet a választásnál. Egy bútorboltban a választható szövetek minden technikai adata és teszteredménye megtalálható a szövetmintákon. Mindent kérdezzünk meg aprólékosan és ha az eladó a boltban nem tájékozott, vagy csak egyszerűen nem szívesen ad felvilágosítást, akkor lehet, hogy valamit elhallgat, így feltétlenül keresgéljünk tovább. Ne vásároljunk olyan helyen, ahol nem bizonyosodtunk meg 100%-ban a kiválasztott bútor megfelelő minőségéről.
Garancia
Általánosságban elmondható, hogy ha egy gyártó / forgalmazó a törvényi előírásnál hosszabb időtartamú garanciát ad a megvásárolni kívánt bútorra, akkor valószínűleg azért teszi, mert biztos abban, hogy a bútorral nem lesz semmi probléma, nem kell majd a reklamációk kezelésével foglalkoznia. Azt extra garancia mindenképpen bizalomra ad okot és elősegítheti döntésünket.
Mikor éri meg?
Általánosságban elmondható, hogy ha csak egy nyaralóba keresünk ülőgarnitúrát, amit évente csupán 2-3 alkalommal használunk, akkor nem érdemes a kanapé vásárlás miatt teljesen kiköltekeznünk. Azonban, ha az ülőgarnitúra nagyobb idénybevételnek lesz kitéve és gyerekek ugrálnak rajta ill. egyszerűen csak hosszabb távra tervezünk, akkor érdemes egy kicsit mélyebben a zsebünkbe nyúlnunk (ha megtehetjük) és egy tartós, exkluzív ülőgarnitúrát vásárolnunk, hiszen csak egyszer kell beruháznunk, és 10-15 évig megbízható, „bosszankodás mentes” bútort kapunk, nem kell 2-3 év évente új kanapét vásárolnunk, ami egy olcsóbb, kevésbé minőségi darab esetében bizony előfordulhat.